Lampy ogrodowe - które wybrać?

Przygotowując ogród musimy się zastanowić jaki element wyposażenia jest dla nas najważniejszy. Wybór lamp jest tak samo ważny jak znalezienie roślin czy kwiatów. Poza oświetleniem podwórka lampy mają także rolę dekoracyjną. Od tego jakie z nich wybierzemy będzie między innymi zależeć atmosfera jaka panować będzie w ogrodzie. Dlatego nie ma sensu z tym czekać i trzeba szukać atrakcyjnych propozycji lamp ogrodowych.

Lampy ogrodowe - najpiękniejsze modele

Jest to najważniejszy element w każdym ogrodzie. to one przedłużyć będą w stanie czas korzystania z tarasu czy ogrodu. Będzie można dzięki nim także łatwiej poruszać się po podwórku. Nie można zapominać, że jest tutaj również ważna rola dekoracyjna. Dlatego dobrze będzie, gdy będą one pasować do aranżacji ogrodu. Lampy, odpowiadają bardzo często za klimat podwórka. Szczególnie wieczorem tworzy się z nich doskonałą atmosferę.

Najpiękniejsze lampy do ogrodu - które wybrać?

Pewnie każdy z nas będzie marzył o pięknym i stylowym ogrodzie, gdzie można odpoczywać i spędzić czas z najbliższymi. Jeśli szukamy lampy do ogrodu trzeba się zastanowić czego chcemy od niej oczekiwać. Jakie ma spełniać zadania, czy powinna tworzyć u nas romantyczny klimat. Warto by postawić na lampy o ciepłym, słabym świetle. Jeśli jednak chcemy, by nasz ogród tętnił życiem i był miejscem spotkań to warto wybrać lampy z mocnym natężeniem światła. Jeśli chcemy oświetlić ścieżkę warto stawiać na niskie lampy solarne, jeśli chcemy mieć oświetlone niewielkie fontanny to można zdecydować.

Lampy ogrodowe – rodzaje

Lampy będą się różnić kształtem, wielkością oraz stylistyką. Mogą być przygotowane z tworzywa sztucznego, lekkiego aluminium czy ciężkiego żeliwa. W ostatnich latach najbardziej popularne są diody LED. Modne będą także oświetlenia z niskim napięciem. W ten sposób podświetlić można rośliny, delikatnie podkreślić również wygląd oczka wodnego i to sprawi, że ogród będzie prezentował się klimatycznie i nastrojowo, każdy kto go zobaczy będzie zachwycony.

18 stycznia 2017

Adam Pospieszalski

Dyrektor kreatywny w jednej z warszawskich firm projektowania ogrodów.